Čestoslavica, poznata i kao razgon i zmijina čestoslavica, ima bogatu istoriju i kroz vekove se različito koristila. Rimljani su je nazivali „lekom sveta“ kada su je otkrili na severu Evrope. Brzo su se proslavile njene lekovite moći i postale su deo rimskih poslovica. Kad bi Rimljanin želeo da izrazi priznanje i divljenje značajnoj ličnosti, često bi rekao da ima „toliko dobrih osobina kao cenjena trava veronika“. Nemci su, sa svojim karakterističnim humorom, ovu biljku nazvali „muška vernost“.
Sastojci: Herba čestoslavice 100%
Kako se priprema čaj od veronike?
Priprema čaja od čestoslavice je jednostavna. Jednu i po kašiku čaja prelijte sa 2 dl ključale vode, a zatim ostavite poklopljeno 30 minuta kako biste oslobodili sve arome i lekovite komponente. Nakon toga, procedite čaj kako biste uživali u njegovom ukusu i potencijalnim blagodetima.
Važne napomene: Preporučuje se piti dva do tri puta dnevno, po jednu šolju čaja pre jela. Važno je pridržavati se preporučene doze i uputstava za upotrebu.
Čuvanje čaja od čestoslavice
Da biste očuvali svežinu čaja od čestoslavice, čuvajte ga na suvom i hladnom mestu, izbegavajući direktno izlaganje sunčevoj svetlosti. Takođe, vodite računa da čajeve ne držite u istom prostoru sa začinima jakog mirisa. Ako ste u mogućnosti, nakon otvaranja kese čaja, prelijte sadržaj u zatvorenu posudu.
Šta čaj sadrži?
Čaj od čestoslavice sadrži različite sastojke, uključujući kalcijum, jabučnu kiselinu, limunsku kiselinu, tanin, nepoznati alkaloid, heterozide (aikubozid, amigdalozid, salikozid), saponozide, gorke materije, manitol, vosak, etarsko ulje i šećer.
Kakav je efekat čaja od čestoslavice?
Čestoslavica se koristi kao ekspektorans, digestiv, antireumatik i dermatik. Primena ovog čaja može pomoći kod lakšeg iskašljavanja, dijareje, reumatičnih tegoba, snižavanja holesterola u krvi i poboljšanja apetita.
Pre upotrebe, pročitajte uputstvo za upotrebu deklarisano na proizvodu i posavetujte se sa stručnjakom za najbolje rezultate.
Recenzije
Još nema komentara.